Найпоширеніші запитання

Версія для друку: в форматі doc і pdf

 1. Що таке радіофізика?
 2. Що вивчають на факультеті?
 3. Перспективи розвитку факультету.
 4. Навчальні плани. Програма навчання.
 5. Кількість годин профілюючих та непрофілюючих предметів.
 6. У чому відмінність напрямів “Комп’ютерна інженерія” та “Програмна інженерія” (факультет кібернетики)?
 7. У чому відмінність напрямів навчання на радіофізичному та фізичному факультетах?
 8. 8. Навіщо навчатися на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем, якщо можна закінчити інші вищі навчальні заклади, де вчитися значно легше?
 9. Організація дозвілля.
 10. Які умови для харчування студентів?
 11. Можливість спілкування з закордонними студентами і викладачами.
 12. Можливість стажування за кордоном.
 13. Можливість вступу до аспірантури та працевлаштування за кордоном.
 14. Забезпечення гуртожитком.
 15. Який розмір стипендії?
 16. Чи є військова підготовка? Скільки коштує і який термін навчання на військовій кафедрі?
 17. Як і коли проходить розподіл по кафедрах (спеціалізаціях)?
 18. Де і ким працюють випускники?
 19. Які можливості надає факультет студентам щодо відпочинку на канікулах?
 20. Організація екскурсій на факультет.
 21. Чи існують підготовчі курси?
 22. Де можна дізнатися про правила вступу на факультет?
 1. Що таке радіофізика?
  Це сучасна електроніка, комп’ютер, радіо, телебачення, лазер, оптичний і супутниковий зв’язок, різноманітні методи обробки та запису інформації, новітні методи медичної діагностики, інформаційні технології, наноелектроніка..
 2. Що вивчають на факультеті?
  Навчання на молодших курсах за напрямами підготовки «Прикладна фізика», «Комп’ютерна інженерія», «Радіотехніка» поєднує ґрунтовне оволодіння знаннями з фізики, математики, радіоелектроніки, сучасної комп’ютерної техніки та технологій і поглиблене вивчення англійської мови. Порівняно з іншими ВНЗ аналогічного профілю студенти виконують найбільшу кількість лабораторних робіт. Факультет добре забезпечено комп’ютерами: з кожної лабораторії студенти мають можливість користуватися мережею INTERNET, отримуючи необхідну інформацію з усього світу. В навчальному процесі використовуються розробки провідних компаній у галузі інформаційних технологій (Microsoft, Intel, Cisco Systems, Huawei тощо).
 3. Перспективи розвитку факультету.
  У відповідності до вимог науки та виробництва до навчальних програм факультету включаються нові спецкурси. Планується відкрити нові магістерські спеціальністі: “Нанофізика та наноелектроніка” та “Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси”.
 4. Навчальні плани. Програма навчання.
  З навчальними планами та програмами курсів можна ознайомитись на сайті факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем: http://www.rpd.univ.kiev.ua.
 5. Кількість годин профілюючих та непрофілюючих предметів.
  Кількість годин соціально-гуманітарних наук складає 10% від загальної кількості годин усіх предметів.
 6. У чому відмінність напрямів “Комп’ютерна інженерія” та “Програмна інженерія” (факультет кібернетики)?
  Напрям “Програмна інженерія” готує розробників прикладного програмного забезпечення.Напрям “Комп’ютерна інженерія”: проектування, розробка та експлуатація комп’ютерних систем (комп’ютерні мережі, бортові комп’ютери, діагностичні, крипто-комп’ютерні системи, системи обробки сигналів і зображень тощо в поєднанні з системним програмуванням).
 7. У чому відмінність напрямів навчання на радіофізичному та фізичному факультетах?
  Фізичний факультет готує бакалаврів за напрямом “Фізика”. Напрям підготовки бакалаврів факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем “Прикладна фізика” поєднує фундаментальну підготовку з фізики та математики з вивченням технічних і прикладних дисциплін (електроніки, комп’ютерних наук і програмування, радіофізики та радіотехніки, медичної електроніки та медичної фізики, наноелектроніки тощо).
 8. 8. Навіщо навчатися на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем, якщо можна закінчити інші вищі навчальні заклади, де вчитися значно легше?
  На факультеті надають якісну конкурентоспроможну освіту. Крім лекцій і семінарів, існує багато лабораторних курсів. Модульно-рейтингова система навчання вимагає зусиль протягом усього семестру навчання, а не тільки під час сесії. Наукові дослідження на факультеті є фундаментальними та прикладними. Це відповідає суті вимог Болонського процесу: навчання через наукові дослідження.
 9. Організація дозвілля.
  На території університету є спортивний комплекс із басейном і спортмайданчиками. Працюють спортивні секції, відвідання яких є безкоштовним.
  Значною подією в житті колективу є Дні факультету, які святкуються двічі на рік. 7 травня проводиться День Радіофізика, а в першу п’ятницю грудня – День Зимового Протистояння. Програма цих фестивалів передбачає спортивні змагання між студентами та викладачами, парад гумористичних привітань студентів усіх курсів, веселу прес-конференцію викладачів, “капустяник”, дискотеки, вистави факультетського театру. Випускаються спеціальні значки, футболки, інші сувеніри з факультетською символікою.
 10. Які умови для харчування студентів?
  На факультеті існує кафетерій, де студенти можуть перекусити та випити чашку чаю або кави. Між радіофізичним і фізичним факультетами розташована сучасна їдальня з 4 залами на 650 посадкових місць. В гуртожитку також є їдальня.
 11. Можливість спілкування з закордонними студентами і викладачами.
  Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем є організатором Міжнародних наукових конференцій із прикладної фізики й електроніки. З лекціями виступають провідні українські та закордонні вчені
 12. Можливість стажування за кордоном.
  Існують міжнародні науково-навчальні зв’язки з провідними науково-освітянськими центрами: Масачусетський інститут технологій (США), Каліфорнійський університет (США), університет Сан-Дієго (США), Технічний університет Ільменау (Німеччина), Науково-дослідницький центр “Юліх” (Німеччина), Московський державний університет ім. М.В. Ломоносова (Росія), університет м. Байройт (Німеччина), Орлеанський університет (Франція), Технічний університет м. Брно (Чехія), Оклендський університет (США), Кайзерслаутернський університет (Німеччина), Національний інститут прикладних наук (м. Леон, Франція), Політехнічний інститут (м. Турин, Італія), Санкт-Петербурзький університет по дослідженню оптичних властивостей кремнієвих наноструктур (Росія), Гельсінський технологічний університет (Фінляндія), Інститут фізики та нанотехнологій Ольборзького університету (Данія), компанія “Майкрософт Україна”, Московський державний інститут радіотехніки, електроніки й автоматики, Європейський центр ядерних досліджень (Франція, Гренобль) й інші.Частина студентів магістратури проходить виробничу практику та виконує дипломні роботи за кордоном.
 13. Можливість вступу до аспірантури та працевлаштування за кордоном.
  Випускників факультету приймають до аспірантури провідних наукових та навчальних закладів за кордоном при успішному складанні вступних випробувань і за наявності відповідних рекомендацій з боку факультету. Дипломи бакалаврів і магістрів нашого факультету визнаються в світі без переатестації. Можлива також спільна аспірантура за домовленістю між ВНЗ. Студент обирає місце захисту дисертації. Щоб отримати 2 диплома, треба захищатися і за кордоном, і у нас.Велика кількість наших випускників працює за кордоном.
 14. Забезпечення гуртожитком.
  Гуртожиток розташовано за адресою вул. Ломоносова 35, що за 12 хвилин ходи від факультету. Це п’ятиповерхова будівля з 146 житловими кімнатами. Він є будівлею блочного типу, кожен із житлових блоків є окремою роздільною двокімнатною квартирою з невеликою вітальнею та санвузлом. У кімнаті площею 18 м2 мешкає 3 (або 4) студенти, а в кімнаті 12 м2 – 2 студенти. Кімнати гуртожитку оснащені необхідними меблями. На кожному поверсі розташовано дві кухні. Вартість проживання в гуртожитку складає від 160 грн. на місяць.Є спортивна зала, мережа Інтернет, кафе-їдальня. Біля гуртожитку – майданчик для дискотек.
 15. Який розмір стипендії?
  Стипендія для студентів складає від 730 до 921 грн. залежно від напряму підготовки й успішності.
 16. Чи є військова підготовка? Скільки коштує й який термін навчання на військовій кафедрі?
  Студенти мають змогу проходити військову підготовку за програмою офіцерів запасу на базі Військового інституту університету й отримати звання “молодший лейтенант”. Термін навчання: 2 роки. Студенти, які пройшли вступні випробування, зараховуються до Військового інституту виключно на контрактній основі. Вартість навчання станом на 2012-2013 навчальний рік складає 5 415 грн. за семестр.
 17. Як і коли проходить розподіл по кафедрах (спеціалізаціях)?
  За напрямом “Комп’ютерна інженерія” – після 2 семестру, за напрямом “Прикладна фізика” – після 5 семестру. Для інформування студентів призначена база даних, яку розміщено на сайті факультету.
 18. Де і ким працюють випускники?
  За набутим фахом: інженерами, науковими співробітниками, менеджерами науково-дослідних і конструкторських установ різних форм власності. Багато талановитих випускників – провідні спеціалісти представництв всесвітньо відомих компаній в Україні: Bosch, Hewlett Packard, Intel, Xerox, Motorola, Alcatel й ін., відомих вітчизняних виробників сучасної техніки та послуг: Квазар-Мікро, VD Mais, Обрій, МТС, Київстар, Укртелеком тощо. Серед вихованців факультету є депутати Верховної Ради України та місцевих органів влади, члени уряду, мери міст, відомі політики, ректори державних і приватних навчальних закладів, директори рекламних установ, видавництв.На факультеті проводяться ярмарки вакансій провідних компаній-роботодавців української економіки: Advanced International Translations, Fozzi group, Coca-Cola, Materialise, Kraft Foods, Склоприлад, Microsoft, CMK, JTI, British American Tobacco, Procter & Gamble й ін.“Центр працевлаштування студентів” на сайті університету: http://job.univ.kiev.ua.
  Жоден із випускників не залишився без гідного працевлаштування.
 19. Які можливості надає факультет студентам щодо відпочинку на канікулах?
  Влітку студенти можуть відпочити на березі Чорного моря в пансіонаті університету, який розташовано між містами Євпаторія та Севастополь у селищі Берегове, а також у спортивному таборі в с. Плюти під Києвом.
 20. Організація екскурсій на факультет.
  З питаннями щодо екскурсій на факультет звертатися до заступника декана з навчальної роботи Нечипорука Олексія Юрійовича:
  Тел.: +38 (044) 521-35-90.
  e-mail:
 21. Чи існують підготовчі курси?
  Успішне закінчення підготовчих курсів при університеті з фізики (іноземної мови), математики й української мови додає до 20 балів за результатами підсумкової атестації. Інформацію можна отримати на сайті: http://pv.univ.kiev.ua/.
 22. Де можна дізнатися про правила вступу на факультет?
  З правилами вступу на факультет можна ознайомитися на сайтах:
  http://www.univ.kiev.ua/ua/abit/rules/;
  http://abit.rpd.univ.kiev.ua/do-vstupu/.
  Система віддаленої реєстрації абітурієнтів: http://vstup.univ.kiev.ua. Ці ресурси дають можливість заповнити електронну анкету абітурієнта, переглянути правила прийому, ознайомитися з інститутами та факультетами університету та віртуально поспілкуватися з адміністрацією сайту.

6 thoughts on “Найпоширеніші запитання

 1. Кто хочет работать в будущем в ИТ сфере,не советую этот факультет. Знаний не дают нормальных вообще. вам будут пудрить нос бесполезной физикой и прочей ерундой,но факт остаётся фактом,лучше пойти на кибернетику,там дадут и нормальную математическую базу и базу в программировании. Ещё и работать дадут по специальности на 3-4 курсах+ будто время на самоподготовку,а это намного важнее в сфере ИТ,чем учение всякой ерунды. Если же говорить конкретно о физике,то факультет бомба, действительно,но в ИТ сфере,увы.

  1. Макс, сравнение некорректное, так как наша айтишная специальность — компьютерная инженерия, а не программирование, в отличие от ф-та кибернетики. Умение хорошо программировать — неотъемлемая часть нашего образования, но мы уделяем больше внимания аппаратным средствам и сетевым технологиям. И поэтому “безполезная физика” оказывается очень полезной чтобы понимать, почему и как функционирует реальное оборудование.

 2. Ким я зможу працювати після закінчення радіофізичного факультету(прикладна фізика)?

  1. Випускники РФФ працюють у різних галузях суспільного життя та, перш за все, за набутим фахом: інженерами, науковими співробітниками, менеджерами науково-дослідницьких і конструкторських установ різних форм власності.
   До третини випускників факультету вступає до аспірантури на факультеті, в установах НАН України та в закордонних університетах, успішно захищає дисертації та працює у науці.
   Багато талановитих випускників знайшли себе як провідні спеціалісти представництв в Україні таких всесвітньо відомих компаній як Bosch, Hewlett Packard, Intel, Xerox, Motorola, Alcatel, Varta, Apple Computers, Tetra Laval, а також відомих вітчизняних розробників ІТ, мережевих технологій, виробників сучасної техніки та послуг. Наприклад, Квазар-Мікро, VD MAIS, Обрій, МТС, KyivStar, Укртелеком, RomSat, Lucky-Net. Серед вихованців факультету є депутати Верховної Ради України та місцевих органів влади, члени уряду, мери міст, відомі політики, ректори державних і приватних вищих навчальних закладів, директори наукових, рекламних, аудиторських установ, видавництв; деякі працюють на відповідальних посадах у газетах і електронних засобах масової інформації тощо.
   Жоден із випускників не залишився без гідного працевлаштування!

   1. Як вважаєте, знань, які набуті завдяки навчанню на КІ на вашому факультеті, вистачить для працевлаштування в комп’ютерній сфері?

    1. у сфері ІТ безумовно, ще й отримаєте прикладні навички та вміння працювати з обладнанням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

No CAPTCHA challenge required.